Tudtad-e?

Minden genetikai vizsgálatot pécsi laboratóriumokban végzünk, így biztosítva az adatbiztonságot és a minták megfelelő kezelését.

Egyes szívbetegségek, például a kardiomiopátiák és szívritmuszavarok jelentős hányada örökletes hajlamhoz köthető, ezért a genetikai szűrés kiemelten fontos lehet a megelőzésben.

A legtöbb genetikai teszthez nincs szükség vérvételre – elegendő egy fájdalommentes, gyors szájnyálkahártya-mintavétel, amelyet otthon is könnyedén elvégezhetsz.

Genetikai szűréssel például az örökletes emlő-, petefészek-, vastagbél- és prosztatarák kockázata is felismerhető, lehetőséget teremtve a korai beavatkozásra.

A ritka betegségek többségét örökletes genetikai mutációk okozzák, ezért a genetikai vizsgálat segíthet a pontos diagnózis felállításában és a megfelelő kezelés megtalálásában.

Egy örökletes hajlam nem jelenti azt, hogy biztosan kialakul a betegség, de lehetőséget ad a megelőző intézkedésekre és az életmód megfelelő alakítására.

A farmakogenetikai elemzés révén azonosítható, hogy egyes gyógyszerek milyen hatással lesznek a szervezetedre, segítve a személyre szabott kezelési stratégiák kialakítását.

Bizonyos genetikai mutációk, például a cisztás fibrózis vagy az Y kromoszóma mikrodeléciói befolyásolhatják a termékenységet, így a genetikai vizsgálatok fontos szerepet játszhatnak a meddőség okainak feltárásában.